• Rady & Tipy
  • 18.8.2021

Jak nabrousit nůž, aby byl stále ostrý

tefal_FB_1200x675_EverSharpCZ (1).png

Ostrý nůž patří k základní výbavě každé kuchyňské linky, protože tupým nožem toho při vaření příliš nezmůžete. Poradíme vám proto několik osvědčených tipů a triků, jak správně brousit kuchyňský nůž. Díky tomu bude tento praktický pomocník stále ostrý a vy jej budete moci kdykoliv použít.

Jak poznáte, že je čas nabrousit kuchyňský nůž: Napoví jednoduchý test

Podle čeho zjistíte, že nastal nejvyšší čas na broušení kuchyňského nože? Ať už v kuchyni používáte   klasický,   vykosťovací,   zubatý,   nebo   filetovací   nůž,   zkuste   si   udělat   velmi jednoduchý   test   ostrosti.   A   to   pomocí   zralého   měkkého   rajčete,   které   se   zvoleným kuchyňským nožem pokuste rozkrojit na dvě poloviny. 

V případě, že se vám rajče nepodařilo nakrájet, a naopak jste jej nožem rozmáčkli, je načase pouvažovat nad tím, jak tento nůž nabrousit. Pokud však v ruce držíte stále ostrý nůž, podaří se vám měkké rajče nakrájet perfektně na plátky.

tefal_EverSharp CZ 1.png

Které typy nožů jsou vhodné k broušení

Nabrousit   doma   můžete   prakticky   jakýkoliv   kuchyňský   nůž.   Ať   už   jde   o   univerzální kuchařský nůž, nůž na pečivo, filetovací nůž, vykosťovací nůž nebo nůž Santoku. Abyste tyto nože, které v kuchyni s oblibou používáte, udrželi ve formě, a brousili je tak pouze jednou za čas, pravidelně je ostřete pomocí ocílky.

Pokud chcete zabránit tomu, aby se vaše kuchyňské nože příliš rychle ztupily, chraňte je rovněž před nárazy či před třením s tvrdým materiálem. Své stále ostré nože rovněž skladujte v úložném boxu na kuchyňské nože, v zásuvném bloku či na magnetické liště. Tímto způsobem opět zamezíte rychlému ztupení jejich ostří a nutnosti je znovu nabrousit.

Máte několik možností, jak nabrousit nůž doma

V případě, že vzhledem k tuposti ostří začínáte uvažovat nad tím, jak správně nabrousit nůž, máte hned několik možností. Na opotřebené ostří nože můžete použít brousek nebo brusný kámen. Pod jakým úhlem nabrousit nůž? V případě kuchyňských nožů se doporučuje úhel 15 až 20 stupňů. Broušení nožů doma však často nemusí dopadnout podle vašich představ. Jestliže chcete, aby bylo broušení nože prvotřídní, obraťte se na služby profesionála, tedy nožíře. Další možností, jak nejlépe nabrousit nůž doma, je technologie Ever Sharp. Přesněji řečeno, díky tomuto inovativnímu řešení zůstane kuchyňský nůž stále ostrý, aniž byste vy osobně museli na jeho ostření a broušení jakkoliv myslet. Jak je to možné? Pořiďte si kuchařský nůž Ever Sharp od Tefalu a přesvědčíte se o tom sami.

Stále ostrý nůž Tefal Ever Sharp: Na broušení již nemusíte myslet

Možná si říkáte: Kéž by existovalo něco jako stále ostrý nůž. Rozhodně to není pouze přání.

Tuto vlastnost zcela splňuje kuchařský nůž Tefal Ever Sharp.
Tento stále ostrý nůž o délce 16,5 centimetru má totiž ve svém krytu zabudovanou patentovanou technologii broušení Ever Sharp. Poté, co kuchyňský nůž Tefal Ever Sharp použijete a znovu jej vložíte do krytu, bude jeho čepel automaticky broušená v dokonalém úhlu.

tefal_EverSharp CZ 2.png
Tefal Ever Sharp tak představuje univerzální kuchyňský nůž, který každý den využijete při zpracovávání surovin k přípravě vašich oblíbených pokrmů. Díky tomu, že Tefal Ever Sharp  zůstává stále ostrý, máte záruku, že se na něj při vaření můžete vždy stoprocentně spolehnout.

Německá ocel, jako záruka kvality

Co očekáváte od nože s německou ocelí? Záruku kvality! Nůž, na který se můžete kdykoliv spolehnout. To vše dostanete od nože Tefal Ever Sharp, který je právě přesně takovouto kvalitní německou ocelí osazen. 
Pro maximální odolnost byla při výrobě použitá velmi kvalitní nerezová ocel, díky které je používání nože nejen pohodlné, ale dodává i prémiový pocit v ruce. 
Materiál si skvěle rozumí s brousícím pouzdrem a to nejen po stránce technologie, ale i atraktivního designu. 

tefal_EverSharp CZ 3.png

Doporučené produkty


Pomůžete nám s webem?

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše