• Rady & Tipy
  • 14.2.2022

Jak vybrat nádobí s nepřilnavým povrchem

02_22_FB_G6Blog1200x675.png

Poohlížíte se po novém nádobí s nepřilnavým povrchem? Připravili jsme pro vás několik praktických rad a tipů, jak jej vybrat. Také vám prozradíme, jak se o nádobí s nepřilnavým povrchem starat, aby vám dlouho vydrželo.

Co je přilnavý a nepřilnavý povrch

Rozdíl mezi přilnavým a nepřilnavým povrchem u kuchyňského nádobí poznáte už při prvním vaření. V případě takového nerezového nádobí, které patří k přilnavým povrchům, je nutné při přípravě jídel používat olej či jiný tuk, aby se konkrétní pokrm nepřipálil.

Co naopak znamená nepřilnavý povrch? U něj si při vaření vystačíte s minimálním nebo žádným množství tuku. Velkou výhodou pánví a hrnců s nepřilnavým povrchem je tedy možnost zdravého vaření. Bez tuku na nich připravíte jakékoliv pokrmy, a to i palačinky, míchaná vejce či filety z jemného rybího masa, aniž by se k nádobí cokoliv přilepilo.

Pro koho se hodí nádobí s nepřilnavým povrchem

Hrnce a pánve s nepřilnavým povrchem jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí žít zdravě. Jelikož na nepřilnavém nádobí uvaříte skvělé jídlo na minimu tuku, hrnce a pánve s nepřilnavým povrchem přijdou vhod jak zastáncům zdravého životního stylu, tak lidem, kteří se potýkají s nadváhou a hubnou.

Nádobí s nepřilnavým povrchem uvítají také osoby s vysokým cholesterolem, které musí - vzhledem ke svým zdravotním potížím - ve skladbě svého jídelníčku výrazně snížit podíl nezdravých tuků.

Druhy nepřilnavých povrchů: Který je nejlepší?

Vařit můžete hned na několika druzích nepřilnavých povrchů. Nepřilnavé pánve a hrnce mají nejčastěji svůj povrch potažený polytetrafluorethylenem (PTFE), který je známý pod označením teflon. I když jde o nepřilnavý povrch s řadou výhod, je poměrně náchylný k poškrábání.

Při vaření uvítáte také povrch Titanium Anti-Scratch, který v sobě kombinuje praktičnost nepřilnavého povrchu a mimořádnou odolnost proti poškrábání, která ustojí i kovové náčiní. Nepřilnavý povrch Titanium Anti-Scratch s úpravou proti poškrábání je také naprosto bezpečný po zdravotní stránce. Obsahuje 0 % kyseliny perfluorooktanové (PFOA), 0 % olova a 0 % kadmia, které tedy nejsou do tohoto nepřilnavého povrchu jakkoliv záměrně přidané. Zajímá vás, jaký nepřilnavý povrch je ten nejlepší? S ohledem na kvalitu a zdraví je Titanium Anti-Scratch správná volba.

Produkty s nepřilnavým povrchem

Jaké produkty s nepřilnavým povrchem se konkrétně vyrábí? Zamilujete si například hrnce a pánve Tefal Unlimited s nepřilnavým povrchem Titanium Anti-Scratch. Toto nepřilnavé a odolné nádobí je navrženo tak, by ustálo každou kulinářskou výzvu a nikdy vás svým výkonem nezklamalo.

Nádobí Tefal Unlimited se pyšní nepřilnavým povrchem Titanium Anti-Scratch odolným vůči poškrábání. Pro lepší výsledek vaření můžete hrnce a pánve Unlimited od Tefalu doplnit o skleněné poklice. Zajímá vás, jestli může tento nepřilnavý povrch na indukci? Ano, nepřilnavé nádobí Tefal Unlimited je kompatibilní se všemi druhy sporáků. Můžete s ním tedy vařit jak na plynu, sklokeramické desce a elektrickém sporáku, tak na indukci.

Tipy, jak vyčistit nepřilnavý povrch

Jak o nádobí s nepřilnavým povrchem pečovat, aby vám dlouho vydrželo a sloužilo k vaší spokojenosti? Vše, co k tomu potřebujete je teplá jarová voda a jemná nylonová houbička na nádobí bez zdrsněné části.

Takovou pánev s nepřilnavým povrchem tedy nejlépe vyčistíte šetrným ručním mytím. Vyhněte se však drátěnkám a abrazivním práškovým čisticím přípravkům, které by mohly naopak povrch nádobí s nepřilnavým povrchem nepříjemně poškrábat.

S nepřilnavým nádobím do myčky: Ano, nebo ne?

Nejlepším způsobem, jak vyčistit nepřilnavý povrch, je ruční mytí nylonovou houbičkou v teplé jarové vodě. I když máte od výrobce u nádobí s nepřilnavým povrchem přiložený pokyn, že je možné použít myčku nádobí, největší jistotou, jak zajistit jeho dlouhou životnost, je stále ruční mytí.

Příliš horká voda v myčce a užitý čisticí prostředek mohou totiž způsobit, že se vaše nádobí s nepřilnavým povrchem opotřebí mnohem rychleji, než kdybyste jej po každém použití myli ručně.

Doporučené produkty

Pomůžete nám s webem?

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše