Jen když si na tuto polévku vzpomenu, oblizuju se až za ušima. Fakt. Tak chuťově vyladěnou, a přitom sytou polévku, jsem dlouho neměla. A nevím jak u vás, ale se snižující se teplotou venku roste naše chuť na přesně takové syté polévky, na kterých si pochutná i kdejaký vegetarián.Obsahuje totiž bílkoviny z luštěnin, konkrétně z fazolí. Navíc je to docela rychlovka. A hraje nejen chutěmi, ale i barvami.Rozhodně vám čas v kuchyni ušetří pořádný blender.
A když nám napsal Tefal, že by byli rádi, kdybychom si vyzkoušeli jejich produkty a vařili s nimi, byli jsme nadšení. Výrobky Tefal totiž máme odzkoušené roky! Sadu hrnců a pánví máme už 6 let a pořád zvládají naše vysoké a náročné tempo. Krabičky do práce jsme před dobou Covidovou používali jen značky Tefal, protože fakt těsnily nejlíp, a na kontaktním Optigrillu jsme jednu dobu dělali všechny obědy a večeře světa, haha.
Nerezový hrnec a pánev s nepřilnavým povrchem Tefal Duetto+
POSTUP: Suroviny na 2 porce (pokud chcete spotřebovat celé plechovky fazolí, rovnou udělejte 4 porce):
Polévka
1. V hmoždíři si připravíme směs koření. Všechno koření do něj vložíme a tloukem rozbijeme na jemné koření.
2. Všechnu zeleninu omyjeme.
3. Řapíkatý celer a mrkev škrabkou oloupeme a nakrájíme na malé kostičky. Cibuli, česnek zbavený středu a jalapeňo zbavenou semínek a dužiny, na které semínka drží, nakrájíme najemno.
4. Ve středním hrnci rozpálíme olej. Nejprve dáme na vyšší stupeň opékat řapíkatý celer a mrkev. Tu a tam zamícháme. Po pár minutách, kdy začne zelenina zlátnout, přisypeme do hrnce cibuli. Zbytečně nemícháme, aby se zelenina měla čas opéct dozlatova.
5. Jakmile je zelenina zlatavá, přisypeme česnek a jalapeňo a necháme na nízký stupeň minutu rozvonět.
6. Přisypeme koření do hrnce, zamícháme a necháme minutu zarestovat. Koření hlídejte, aby se nepálilo.
7. Přilijeme drcená rajčata a na střední stupeň necháme pár minut zamíchaný obsah hrnce zarestovat.
8. Mezitím nakrájíme papriku na jemné kostičky a odvážíme fazole do polévky.
9. Do polévky přidáme k zarestovanému základu zeleninový vývar, Worcester, sojovku, jednu lžíci bílých fazolí a sušené rajče a necháme na středním stupni pár minut povařit.
10. Mezitím omyjeme a nakrájíme na ozdobu shi-take houby na 4 díly, omyjeme a na proužky nakrájíme jarní cibulku a nastrouháme sýry.
11. Polévku přelijeme do mixéru a rozmixujeme najemno. Přelijeme zpět do hrnce (někdo preferuje i přecezení přes sítko), přidáme papriku, oboje fazole a 3 minuty povaříme.
12. Tortillu opečeme nasucho na pánvi s nepřilnavým povrchem a nakrájíme na tenké proužky o tloušťce 1 cm.
13. Shi-take houby opečeme zprudka na pánvi na trošce olivového oleje. V průběhu opékání prohodíme na pánvi, aby se nám opekly houby ze všech stran. Opepříme, osolíme.
14. Nakrájíme papriku najemno, cibuli na jemné proužky, koriandr najemno.
Polévku nalijeme do talíře nebo misky, posypeme sýry, dozdobíme houbami, cibulí, paprikou, jarní cibulkou, koriandrem a tortillovými hranolky.
Budeme se moc těšit, až nám dáte vědět, jak jste si na polévce pochutnali. Ale věříme, že moc.
Kdybych se pak měla u jednotlivých produktů zastavit a jen krátce vypíchnout, proč si myslím, že si zaslouží tyto výrobky místo ve vaší kuchyni, pak by to u mixéru určitě byla schopnost díky svým vysokorychlostním otáčkám mixovat a podrtit snad všechno, na co si vzpomenete. Od polévek, omáček, přes smoothie až po ledové tříště. Na smoothie je dokonce součástí balení menší nádobka, ve které si smoothie nebo bánánovo-proteinové shaky připravíte a rovnou vezmete s sebou na cestu. A taky co si budeme povídat, mixér má moc hezký design, který bude slušet každé kuchyni. Já na něj nedám dopustit a je v procesu snad každý den. Nože stačí opláchnout pod tekoucí vodou a zbytek dávám do myčky.
Největší výhodu těchto hrnců a pánve vidím v tom, že mají poměrně silné dno, a dají se tak pořádně nahřát třeba na steak. Nestane se vám, že se časem na indukci začne nádobí kroutit a bude opékat nerovnoměrně. A co teda oceňuji při jakékoliv práci s tekutinou uvnitř hrnce je to, že díky pokličkám s dvěma různě velkými otvory nemusím cedit těstoviny v cedníku, ale pouze přecedím vodu přes pokličku v hrnci. A výlevky ve všech hrncích jsou za mě tak důležité, že už bych si hrnce bez nich nikdy nekoupila. I blbou vodu na čaj nalejete díky výlevce bez vylití přesně do úzkého hrníčku.
Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Tím, že budete pokračovat v prohlížení této stránky, přijímáte použití souborů cookies, které nám umožňují provádět měření návštěvnosti naší stránky, nabízet vám obsah a reklamy uzpůsobené vašim zájmům a sdílení obsahu na sociálních sítích.