• Rady & Tipy
  • 27.4.2022

Zdravé vaření s respektem k přírodě - Eco Respect

header 6@2 (1).png

Představujeme vám cestu pro zdravé vaření včetně kuchyňských pomocníků z recyklovaných plastů. Tyto ekologické spotřebiče na vaření jsou ideální pro všechny s respektem k přírodě.

Základní výbava ekologické kuchyně

Toužíte po ekologické kuchyni? V tom případě vám doma nesmí chybět hned několik šikovných pomocníků pro zdravé vaření. Jestliže si přejete vybavit svou kuchyni s respektem k přírodě, v prvé řadě sáhněte po ekologickém stolním mixéru Tefal Eco Respect a také po ekologickém tyčovém mixéru Tefal Eco Respect, které jsou šetrné k přírodě a které respektují udržitelnost. Co vše u nich oceníte?

Stolní mixér Tefal Eco Respect je z 65 procent vyrobený z recyklovaného plastu, neobsahuje BPA a je z 50 procent recyklovatelný. Tyčový mixér Tefal Eco Respect má podobné vlastnosti. Je z 51 procent vyrobený z recyklovaného plastu, neobsahuje BPA a je recyklovatelný dokonce z 95 procent. Výrobce u těchto ekologických mixérů zaručuje dostupnost servisních oprav po dobu deseti let.

Medium-Lifestyle Visuals Blender Eco Respect.jpg

Kdo ocení ekologické spotřebiče na vaření

Ekologické mixéry Tefal, které jsou vyrobené s respektem k přírodě, ocení lidé ve městech, na vesnicích i na horách. Tyto přístroje může zařadit do své ekologické kuchyně každý, komu záleží na přírodě. A právě používáním těchto přístrojů dá svůj přístup výrazněji najevo.

Tyčový mixér či stolní mixér Tefal Eco Respect si zamilujete i z dalšího důvodu. Jedná se totiž o praktické spotřebiče pro zdravé vaření. Jejich prostřednictvím si rychle a jednoduše připravíte různé druhy lahodných a zdravých teplých i studených receptů.

Stolní mixér Tefal Eco Respect disponuje výkonným motorem o příkonu 800 W. V jeho skleněné nádobě můžete snadno mixovat jakékoliv ingredience a dát volný průchod své kreativitě při přípravě zdravých receptů. Tyčový mixér Tefal Eco Respect se zase může pochlubit motorem o příkonu 600 W a vysoce kvalitními noži Powelix, které umixují do dokonalosti jakoukoliv konzistenci pokrmu či suroviny.

Medium-DSC00838.jpg

Tipy, jak zdravě vařit

Co si koupit pro zdravé vaření? Kromě spotřebičů pro zdravé vaření jsou samozřejmě podstatné také jednotlivé suroviny, z nichž budete připravovat zdravá jídla. Zaměřte se nejlépe na čerstvé a co nejméně zpracované potraviny, které využijete jak v teplé, tak ve studené kuchyni. Jaké potraviny jsou pro zdravé vaření ty nejvhodnější?

✔ Čerstvé ovoce a čerstvá zelenina

✔ Bílé maso, ryby a mořské plody

✔ Libové hovězí maso, jehněčí maso

✔ Vejce a mléčné výrobky

✔ Oves, ovesné vločky, quinoa, pohanka

✔ Celozrnné těstoviny, celozrnná rýže

✔ Luštěniny, ořechy a semínka

✔ Zdravé oleje

S ohledem na zdravé vaření si tyto suroviny kupujte nejlépe v bio kvalitě. Například u ovoce, zeleniny, luštěnin, ořechů či semínek tak budete mít záruku, že nebyly chemicky ošetřené. V případě vaření zdravých jídel rovněž dbejte na to, jakým způsobem jednotlivé suroviny upravíte. Při jejich tepelné úpravě se vyhýbejte smažení a upřednostněte raději jejich dušení nebo pečení. V rámci hesla “chceš být zdráv aneb jednoduché vaření” vám velkým pomocníkem pro zdravé vaření bude právě také ekologický stolní mixér Tefal Eco Respect.

Medium-Lifestyle Visuals Blender Eco Respect (1).jpg

A jakým potravinám se při zdravém vaření naopak vyhnout? Zejména průmyslově zpracovaným potravinám. Nevyužívejte polotovary a konzervovaná jídla. Zapomeňte i na tučné maso a nasycené tuky, jako je sádlo a máslo. Při zdravém vaření rovněž nepoužívejte bílou mouku a rafinovaný cukr. Dále rovněž solte s rozvahou a rozhodně si nepřipravujte jakákoliv smažená jídla, která se smaží v oleji.

Doporučené produkty

Pomůžete nám s webem?

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše