• Rady & Tipy
  • 15.2.2023

10 jednoduchých, rychlých a chutných receptů pro ponorný - tyčový mixér

10 jednoduchých, rychlých a chutných receptů pro ponorný mixér.png

Vyzkoušejte 10 tipů na rychlé a zdravé recepty pro vás i vaše děti. Připravíte je velmi snadno. Tyto zdravé fitness recepty navíc dodají dostatek živin pro váš organismus. Jaké recepty na zdravá a rychlá jídla s využitím ponorného mixéru tedy stojí za vyzkoušení?

Zdravé fitness recepty: Jak by měly vypadat?

Pokud si chcete připravit recepty na zdravá a rychlá jídla, vyberte si v prvé řadě správné suroviny. Do zdravého stravování zahrňte ovoce, zeleninu, libové maso, ryby, luštěniny, obiloviny, celozrnné pečivo, semínka, oříšky, za studena lisované rostlinné oleje, vejce a mléčné výrobky. Vyhněte se naopak tučnému masu, uzeninám, sádlu, polotovarům a instantním či konzervovaným jídlům.

Recepty na rychlé zdravé obědy nebo večeře tak připravujte nejlépe z čerstvých přirozených surovin a omezte na minimum průmyslově zpracované produkty. Vyhněte se také používání soli a ostrého koření, namísto toho pokrmy dochucujte bylinkami.

Díky receptům na zdravá rychlá jídla zachováte v jídelníčku správný poměr živin

Jestliže chcete cílit na zdravé stravování, zaměřte se nejen na použité suroviny, ale snažte se hlídat ve svém jídelníčku také správný poměr základních živin - tedy bílkovin, sacharidů a tuků. Ať už jde o dospělé, nebo děti, zdravý člověk by měl ve své denní stravě přijmout zhruba 55 až 60 procent sacharidů, 25 až 30 procent tuků a 10 až 15 procent bílkovin.

Co když ale máte nějaké kilo navíc a bojujete s nadváhou? V tom případě zvyšte ve stravě příjem bílkovin, a naopak snižte příjem živočišných tuků. Váš denní jídelníček by tak měl zahrnovat cca 30 procent bílkovin, 50 procent sacharidů a 20 procent tuků.

Čerstvé suroviny: Jak je rychle a efektivně zpracovat na zdravé fitness recepty?

Máte nachystané čerstvé přirozené suroviny a chcete si z nich uvařit zdravé fitness recepty? Velmi záleží také na způsobu jejich přípravy. Rozhodně se vyhněte nezdravé přípravě jídel, ke které patří zejména grilování na dřevěném uhlí, smažení a fritování ve fritovacím hrnci. Recepty na zdravé a rychlé večeře nebo obědy připravujte výhradně pečením, dušením, klasickým vařením nebo vařením v páře. Některé zdravé recepty lehce uděláte i bez tepelné úpravy.

Velkým pomocníkem vám při přípravě receptů na zdravá a rychlá jídla bude tyčový mixér s všestranným příslušenstvím Tefal Infiny Force Pro 5v1, díky kterému můžete povolit uzdu své fitness kulinářské fantazii. S tímto pomocníkem s přehledem zvládnete zdravé domácí polévky, lahodná pesta na těstoviny, domácí dětskou výživu, domácí kečup i mnoho dalšího.  

Recepty na rychlá a zdravá jídla, která připravíte velmi snadno

Pokud chcete pro celou svou rodinu připravit rychlé zdravé obědy nebo rychlé zdravé večeře, jak na to? Pokrmy pro dospělého, které mohou i děti, uvaříte velmi snadno. Zaměřte se na základní čerstvé suroviny a vyhněte se přemíře soli a ostrého koření či bylinek (například zázvoru nebo kurkumě). Pro představu přinášíme nápady na zdravé a snadné recepty, které pro celou rodinu připravíte díky všestrannému tyčovému mixéru Infiny Force Pro 5v1 od Tefalu.  

Guacamole - recept pro stolní mixér Infiny Force Pro 5v1

Dressing na Caesar salát - recept pro stolní mixér Infiny Force Pro 5v1

Krémová rajčatová polévka - recept pro stolní mixér Infiny Force Pro 5v1

Salsa Pico de gallo - recept pro stolní mixér Infiny Force Pro 5v1

Domácí dětská výživa - recept pro stolní mixér Infiny Force Pro 5v1

Chimichurri omáčka - recept pro stolní mixér Infiny Force Pro 5v1

Bazalkové pesto s oříšky - recept pro stolní mixér Infiny Force Pro 5v1

Domácí kečup - recept pro stolní mixér Infiny Force Pro 5v1

Hummus - recept pro stolní mixér Infiny Force Pro 5v1

Domácí ořechové máslo - recept pro stolní mixér Infiny Force Pro 5v1

Doporučené produkty

Pomůžete nám s webem?

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše