• Rady & Tipy
  • 23.6.2022

Jednoduché recepty pro vaření s dětmi

header 19@2.png

Inspirujte se pro jednoduché vaření s dětmi. Přinášíme vám několik ověřených tipů, jak společnými silami můžete připravit chutný oběd nebo večeři. Tátové a jejich děti díky těmto tipům zvládnou uvařit levou zadní a samotný výsledek si nebudou moci vynachválit.

Tipy na ingredience vhodné pro vaření s dětmi

Pustili jste se do vaření se svými dětmi? V prvé řadě velmi záleží na surovinách, které vyberete. Pro své děti vařte nejlépe ze zdravých a čerstvých ingrediencí. Vyhněte se polotovarům, konzervám a dochucovadlům plným éček. Také to nepřehánějte s kořením, sádlem, máslem a tučným masem.

Jednoduché Tefal recepty pro vaření s dětmi.jpg

Které suroviny jsou tedy pro vaření s tátou a dětmi tím nejlepším? Bílé maso, ryby, spousta ovoce a zeleniny, luštěniny, oříšky, semínka, celozrnné obiloviny a zdravé oleje. Nezapomeňte také na těstoviny, rýži a brambory. Právě z těchto ingrediencí uvaříte společně s dětmi jednoduché, zdravé a zároveň velmi chutné jídlo, po kterém se u vás doma doslova zapráší.

Vaření dětem s diabetem nebo s alergií na lepek

Má vaše dítě potravinovou alergii nebo diabetes? Je nezbytné, abyste všechna tato zdravotní omezení při vaření zohlednili a vařili pro děti z vhodných surovin, kterými jim neublížíte, a naopak jejichž prostřednictvím podpoříte jejich zdraví.

Jak by tedy například mělo vypadat vaření dětem s diabetem? Vhodná je tzv. nízkosacharidová strava tvořená surovinami s nízkým glykemickým indexem. Pro děti s diabetem jsou tedy vhodné potraviny s nízkým obsahem sacharidů a cukrů. Jejich jídelníček přitom doplňte o zdravé tuky a bílkoviny.

A co když má vaše dítě alergii na lepek? Vaření s dětmi by v tomto případě mělo probíhat podle pravidel bezlepkové diety. Jaká je její podstata? Z jídelníčku své ratolesti vyřaďte všechny potraviny, které obsahují lepek neboli gluten. Tuto bílkovinu konkrétně naleznete v obilovinách, jako je pšenice, špalda, žito a ječmen. Při pečení a vaření tedy používejte bezlepkovou mouku (například rýžovou nebo pohankovou) a také bezlepkové těstoviny. Do jídelníčku svého dítěte s celiakií můžete dále bez problému zařadit mléko, sýry, maso, vnitřnosti, vejce, ovoce, zeleninu, luštěniny, semínka, ořechy nebo zdravé tuky.

Jednoduché Tefal recepty pro vaření s dětmi 2.jpg

Jak uvařit rychle, aby to zvládl táta a děti to bavilo?

Chcete si užít zábavné a jednoduché vaření s dětmi? Velkým pomocníkem všem tatínkům a jejich dětem je chytrý hrnec Tefal Cook4me+ Connect, který s vaší lehkou asistencí vykouzlí parádní rodinné jídlo pro 2 až 6 osob. Některé recepty pro vaření s dětmi tento chytrý pomocník zvládne udělat již do 15 minut.

V chytrém hrnci Tefal Cook4me+ Connect můžete nejen opékat nebo vařit v páře. S přehledem zvládne i tlakové vaření, pomalé vaření či mírný var. A co v jeho případě ocení tatínci a jejich děti především?

Chytrý hrnec na vaření Tefal Cook4me+ Connect má v sobě zabudovaných více než 150 receptů v českém jazyce. A tak bude tatínky a děti krok za krokem instruovat při vaření dezertů, polévek i hlavních jídel. Poradí jim, které suroviny a v jakém množství mají nachystat, poví jim, kdy mají co přihodit a kdy připravované jídlo promíchat. Vaření v chytrém hrnci na vaření je zvláště pro děti velmi zábavnou záležitostí. Tatínci si v tomto případě strávený čas se svými ratolestmi nebudou moci vynachválit. A výsledek společného snažení? Ten bude stát rozhodně za to!

Medium-CY855860_G_TEFAL_gambas_COOK4ME_CONNECT.jpg

Jednoduché recepty pro vaření s dětmi: Rychlé a chutné

Ptáte se, co uvařit v chytrém hrnci Tefal Cook4me+ Connect pro děti? Máme pro vás několik tipů na jednoduché, rychlé a chutné recepty, při jejichž přípravě vám mohou vaše ratolesti asistovat. Uvařte společně například křupavé kuřecí stripsy s bramborovou kaší nebo boloňskou omáčku se špagetami.

Vaření s aplikací - novinka ve vaší kuchyni

Pracné sepisování nákupního lístku? Minulost! Stačí si vzít sebou do obchodu aplikaci Tefal, recepty a mnoho dalšího, ve které najdete všechny recepty včetně seznamu potřebných surovin. I dítka či dospělí, kteří neodtrhnou oči od monitoru, si tak přijdou na své.  

Recept na Kuřecí nugetky / stripsy pro děti - recept v Tefal Cook4me+ / Ondřej a Ondřej Slanina

(Pro podrobný recept klikněte na odkaz výše.) 

Recept na boloňskou omáčku na špagety

(Pro podrobný recept klikněte na odkaz výše.) 

1170_658_100__exact__bolonska-omacka-sefkuchare-tefal-cook4me-recept-1.webp

Další tipy na jednoduché vaření pro děti

Medium-CY855860_E_gambas_TEFAL_COOK4ME_CONNECT.jpg

Jaké další recepty můžete společně s dětmi a pro děti připravit v chytrém hrnci Tefal Cook4me+ Connect? Upečte si společně třeba lehký moučník nebo obrácený ananasový koláč. Děti si zamilují také pizzu nebo jednoduchý a chutný slaný quiche. Svým potomkům můžete v multifunkčním hrnci rovněž upéct kuře s křupavou kůrčičkou nebo zapéct tresku.

Doporučené produkty

Pomůžete nám s webem?

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše