• Rady & Tipy
  • 15.3.2022

Veselé Velikonoce s velikonočním pečením a vařením

video velikonocni menu bannery CZ te-blog_1200x675px.jpg

Velikonoce sebou, narozdíl od celkem striktních gastronomických zvyklostí Vánoc, přinášejí velikou rozmanitost, protože jsou mimo jiné oslavou jara a nového života. Co se týče velikonočního menu, můžete kouzlit a vybírat z lokálních surovin nebo si pro inspiraci sáhnout i za hranice. A nejen v období těchto svátků je třeba využít čerstvosti mladých plodin, které jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů.

Tradiční velikonoční beránek, nádivka s uzeným masem, pečené jehněčí maso s bylinkami a vaječné pokrmy by bezpochyby na velikonoční tabuli neměly chybět. Ovšem není třeba se bát improvizovat a zkusit menu tentokrát malinko obměnit. S nabídkou dostupných surovin a s pomocníky značky Tefal v kuchyni je to hračka. Jarní novinkou Tefal je řada nádobí Ingenio, kterou lze využít k vaření i k zapékání nebo smažení. Jemné krémové omáčky, jarní polévky nebo dipy k pečeným masům připravíte doslova jedním stiskem v chytrém mixéru Perfectmix Cook.

Špenátový krém s jarní zeleninou - recept pro mixér Perfectmix Cook.jpg

Vejce, které symbolizuje zrození a nový život je nejenom součástí velikonoční dekorace a výslužky koledníků, ale také naprostou jedničkou velikonočních pokrmů. Do hladka vymíchané vaječné pomazánky jsou v mžiku připravené ve vysokorychlostním Perfectmix Cook. Můžete připravit skotské vejce: natvrdo uvařené vejce, obalené v mletém mase a trojobalu a usmažené v rendlíku Ingenio. Praktická stohovatelná sada Ingenio poslouží perfektně i k zapékání vaší originální nádivky. Vejce uvařená natvrdo a pokrájená na čtvrtky ozdobí například tradiční polskou velikonoční polévku.

Jemné polévkové krémy nebo vývary s kousky zeleniny jsou nejenom gurmánskou pochoutkou, ale také výbornou detoxikační jarní kůrou. S mixérem Perfectmix Cook záleží pouze na vaší fantazii a chuti. Využijte na jaře možnost výběru čerstvé zeleniny a uvařte si jemný pórkový nebo špenátový krém s Ondrou Slaninou. Výhodou vaření polévek v Perfectmix Cook je v tom, že nemusíte připravovat jíšku, zahušťovat moukou nebo škrobem, zeleninové krémy jsou tvořeny ryze z uvařených ingrediencí a trošky zdraví prospěšného oleje (olivový, slunečnicový, ořechový, všechny lisované za studena) nebo másla pro zjemnění chuti, které přidáte až na konec, aby neztratily nic na své výživové hodnotě.

Jehněčí hřebínek v bylinkové krustě se zeleninovým krémem a smetanovou omáčkou.jpg

Perfectmix Cook lze využít i pro přípravu nejrůznějších dipů, omáček nebo směsi na zapékanou krustu. Inspirujte se a připravte jako hlavní chod delikatesu, kterou je jehněčí hřebínek v bylinkové krustě se zeleninovým krémem a smetanovou omáčkou. Zní to jako vysoká gastronomie, ale s Ondrou Slaninou, mixérem Perfectmix Cook a hrnci Ingenio je to radost.

Oříškoví šneci se smetanou.jpg

Ani bez sladkých pokrmů si Velikonoce nelze představit. I přesto, že se sami vyhýbáte cukru, pro koledníky a návštěvu musíte mít vždy po ruce něco dobrého, co připravíte snadno a rychle. V hrncích Ingenio lze pohodlně péct kynutá i nekynutá těsta, takže si rychle můžete připravit například tvarohový mazanec, který je krásně vláčný a lehký zároveň, protože je perfektně rovnoměrně propečený pomocí patentované technologie Thermo-fusion. Nejenže je Ingenio díky nepřilnavému povrchu Titanium Anti-Scratch až 6x odolnější proti oděru v porovnání se standardním povrchem značky Tefal, ale jsou díky tomu i ideálními pomocníky při přípravě pokrmů, které vyžadují nejprve vaření na plotně a následné zapečení v troubě. Stačí jedním cvaknutím odejmout rukojeť. Zkuste si pro začátek upéct rychlé oříškové šneky s Ondrou Slaninou.

S touhle perfektní dvojkou pomocníků v kuchyni, mixérem Perfectmix Cook a sadou Ingenio, rozhodně nehrozí povelikonoční dieta. Vaření s nimi je samo o sobě zdravé, potraviny si zachovávají chuť, barvu, a hlavně svoje biologicky aktivní látky. Na nepřilnavých površích Ingenio nemusíte používat tuk k úpravě jídel. V Perfectmix Cook nejenže uvaříte polévky, omáčky a nejrůznější směsi, jak již bylo řečeno, ale připravíte i pokrmy v páře anebo dokonalé ranní smootie, kterým nastartujete svůj nový jarní den.

Velikonoční recepty od šéfkuchaře Ondřeje Slaniny 2022

Špenátový krém s jarní zeleninou - recept pro mixér Perfectmix Cook

Jehněčí hřebínek v bylinkové krustě se zeleninovým krémem a smetanovou omáčkou

Oříškoví šneci se smetanou

Tefal Velikonoční SOUTĚŽ na Instagramu @tefalcz

Zapojte se do velké velikonoční Tefal Instagram SOUTĚŽE.

PODMÍNKY:

Uvař – vyfoť – nasdílej své nejlepší a nejoblíbenější Velikonoční jídlo v příspěvku na Instagramu.

Sleduj Instagram účet @tefalcz

Označ @tefalcz na fotce a v textu.

Do textu hlavně nezapomeň přidat hashtag #TefalVelikonocniMenu

Den s Tefalem - @lilchef_lenka a výživový poradce Petr Havlíček #TefalVelikonocniMenu 

Doporučené produkty

Pomůžete nám s webem?

Abychom mohli náš web vylepšovat, potřebujeme si o návštěvnícíh ukládat soubory Cookies.
Zakázat vše
Povolit vše